Prawo w UK - jak wybrać rzetelną firmę?

Każda firma zajmująca się prowadzeniem procesu odszkodowawczego jest zobligowana do posiadania licencji brytyjskiego ministerstwa sprawiedliwości, a numer licencji powinien być zamieszczony na stronie internetowej oraz wszelkiego rodzaju materiałach reklamowych. Dowiedz się czy firma, której zamierzasz zlecić prowadzenie swojej sprawy,  posiada wymagany dokument oraz czy licencja, którą się posługuje, nie została cofnięta lub anulowana.

Sprawdź wiarygodność firmy zanim zlecisz prowadzenie własnej sprawy na stronie ministerstwa sprawiedliwości: www.claimsregulation.gov.uk/search.aspx

Obecnie na rynku brytyjskim działa wiele firm kuszących ofiary wypadków najwyższymi kwotami odszkodowań lub płacących za polecenie poszkodowanej osoby. Zgodnie z prawem brytyjskim firma może używać informacji o kwocie odszkodowania tylko w przypadku, kiedy używana do celów czysto reklamowych suma w rzeczywistości została uzyskana dla konkretnego klienta. Opisywane na stronach internetowych wysokie kwoty za odszkodowanie nie powinny być odnośnikiem dla ofiar wypadków oraz decydować o wyborze firmy prowadzącej.

Pamiętajmy, że wysokość odszkodowania uzależniona jest między innymi od:

  • procentowej wartości stopnia uszkodzenia ciała
  • procentowej wartości odzyskanego stanu zdrowia sprzed wypadku
  • od szacowanego czasu potrzebnego do uzyskania pełnej sprawności lub stanu sprzed wypadku
  • od czasu rekonwalescencji
  • od wieku poszkodowanego

oraz od wielu innych istotnych czynników rozpatrywanych w związku z indywidualną sytuacją poszkodowanego.
Upewnij się, że firma, która jest polecana, była wcześniej używana przez osobę polecającą lub, że osoba polecająca rekomenduje najlepsze według niej rozwiązanie Twojego problemu, a nie dlatego, że otrzymała najwyższą zapłatę od jednej z firm.

Kiedy zwiążesz się umową z firmą prowadzącą Twój proces odszkodowawczy zmiana tej firmy lub kancelarii prawnej na inną jest trudniejsza od rozpoczęcia samego procesu, czasochłonna, a na pewnym etapie niemożliwa. Z uwagi na złożoność procesu odszkodowawczego rozpoczęte sprawy są niechętnie przejmowane.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?