Wypadek w supermarkecie w UK - co zrobić?

Jak rozpocząć proces o odszkodowanie za zdarzenie, które miało miejsce w supermarkecie?

Często do niefortunnych zdarzeń dochodzi w miejscach publicznych, np. na miejskiej pływalni, na schodach w banku czy podczas zakupów w supermarkecie. W niniejszym artykule skupimy się na ostatnim z wymienionych miejsc i podpowiemy, na co zwracać szczególną uwagę.

Więc na co uważać podczas robienia zakupów w supermarkecie?

Wydawać by się mogło, że w tego typu miejscu nie czeka na nas żadne ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu, jednak z przeprowadzanych przez nas spraw o odszkodowanie wiemy, że w życiu przytrafiają się często nieoczekiwane sytuacje. Na co zatem zwrócić uwagę, robiąc zakupy w sklepie wielkopowierzchniowym i jak uchronić się przed wypadkiem?

Przede wszystkim należy patrzeć pod nogi na posadzkę, gdyż rozlany olej, płyn czy napój na gładkiej powierzchni tworzy niebezpieczną kałużę, która pozostawiona niesprzątnięta, może przyczynić się do niebezpiecznego upadku. Wystarczy do czynników sprzyjających zdarzeniu dodać Twój pośpiech i jeden nieostrożny krok, a z pozycji stojącej szybko możesz stracić równowagę i znaleźć się na ziemi.

Uprzedzamy – jeżeli zaobserwowałeś takie zaniedbanie koniecznie zgłoś to do obsługi, być może oszczędzisz komuś przykrego wypadku.

 

Co zrobić jeśli doszło już do upadku?

Wbrew pozorom stosunkowo niegroźny upadek może ciągnąć za sobą poważne komplikacje, na które w szczególności powinny zważać osoby cierpiące na choroby związane ze słabą strukturą kośćca (np. osteoporozę, zwapnienie kości itp.) lub schorzenia narządów wewnętrznych oraz kobiety ciężarne. Jeżeli niestety doszło już do upadku, nie bagatelizuj tego faktu i koniecznie udaj się na obdukcję. Jest to bowiem pierwszy krok, który zapewni Ci wiarygodne udokumentowanie zdarzenia i w razie potrzeby będzie stanowił dowód w sprawie o odszkodowanie. Oczywiście do dowodów należy również nagranie z monitoringu supermarketu, którym zapewne będzie starał się wybronić właściciel sklepu. Pamiętaj zatem, że za składanie fałszywych zeznań oraz próby wyłudzenia odszkodowania grożą w UK karą pozbawienia wolności. Ponadto, jeśli masz możliwość, wykonaj zdjęcia podłoża, w tym rozlanego płynu. Informację o zdarzeniu należy zgłosić w sklepie oraz co ważne, poprosić o kopię zgłoszenia w książce wypadków w sklepie. Jest to bardzo ważne, aby ubiegać się o odszkodowanie.

O tym warto wiedzieć

W trakcie sprawy o odszkodowanie właściciele supermarketów często bazują na nieco kłopotliwym przepisie prawnym. Traktuje on o tym, że wniosek o odszkodowanie z tytułu zdarzenia traci ważność po upływie 3 lat od wypadku. Sklepy wielkopowierzchniowe nagminnie z niego korzystają, a ich obrońcy skutecznie starają się przedłużać proces i odwlekać postępowanie w czasie. Gdy do wypadku doszło nie z Twojej winy i masz do czynienia z wyżej opisaną praktyką chętnie udzielimy Ci niezbędnej pomocy i prawnego wsparcia. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem oraz wieloma sukcesami na koncie. Powierzając swoją sprawę Polskiemu Centrum Odszkodowań możesz liczyć na pełen profesjonalizm oraz działanie w imię zasady „No win no fee”.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?